Zasady równowagi w fotografii

W świecie fotografii liczy się nie wyłącznie dokładność, lecz też balans. Aby zmienić równowagę fotografii, zerknij na lewą oraz prawą połowę stworzonego kadru. Należy pamiętać, ile ważnych punktów graficznych znajduje się po obu częściach, sprawdzając szczegóły na wspomnianej liście. Spójrz na odległość każdego przedmiotu fotografii od środka ujęcia – nawet obiekty, jakie zwykle nie zwracają uwagi, będą wyraźne, jeśli znajdują się blisko krawędzi zdjęcia.

Wyczucie szybkości migawki oznacza różnicę pomiędzy wykonaniem nieostrego obrazu a ostrym kadrem. Rezultat zależy od tego, czego szukasz. W momencie gdy fotografujesz imprezę sportową czy dzieci buszujące na dworze, najpewniej chcesz, żeby Twoje obiekty były w centrum uwagi. Aby uchwycić na fotografiach szybkie wydarzenia, potrzebujesz wykorzystać czasu migawki większej od 1/500 sekundy.

Gdy tworzysz zdjęcia przy oświetleniu świec, powinno się użyć ISO o prawidłowej wartości a także fotografować z dużymi przysłonami, żeby otrzymać wystarczająco krótki czas naświetlania. W taki sposób na 100% otrzymasz świetnie wyglądające zdjęcia.

W fotografii bardzo ważne jest oświetlenie Fotografia nocna podobna jest do innych gatunków fotografii, z wyjątkiem tego, że nie ma słońca, ażeby wspomóc Ci rozjaśnić twoje fotografie. Żeby korzystnie fotografować nocą, trzeba dobrze znać teorię zależności różnych rodzajów światła. Wielokrotnie w scenie są 2 lub więcej rodzajów źródeł światła. Celem jest ich wyrównanie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: