Zdjęcia kulinarne – kilka faktów

Jesteś zainteresowany jak poprawić własne umiejętności w sprawie robienia zdjęć żywności? Dobrze, zatem ten tekst jest zaadresowany do Ciebie. Zapraszamy do czytania i komentowania.

Najpowszechniejszym czynnikiem, z jakiego względu tak mnóstwo fotografii jedzenia w knajpach wychodzi źle, jest sztuczne światło. Wszelkie odmiany sztucznego światła przynosi niechciane tony kolorów oraz są w stanie powodować, że twoje kadry będą wyglądać nieatrakcyjnie. W głównej mierze fotografia kulinarna musi wyglądać po prostu naturalnie , żeby była interesująca, dlatego tak istotna jest jakość światła. Doświadczeni fotoreporterzy fotografują przy użyciu solidnych a także kosztownych lamp stroboskopowych do kopiowania naturalnego, równomiernego źródła światła dziennego dokładnie z tego argumentu.

Należy myśleć jak artysta. Pamiętaj, aby stosować różnorodnych narzędzi, żeby stylizować swoje talerze w artystyczny i konkretny sposób, zupełnie jak artysta projektujący obraz. Pamiętaj, aby korzystać z sosów oraz innych dodatków, aby nadać swoim zdjęciom artystyczny charakter.

Zawodowi fotografowie żywności fotografują przy użyciu soczewek , które zezwalają im zmienić głębię ostrości, ażeby zaakcentować temat fotografii. W kolejnym etapie korzystają z oprogramowania fotograficznego do podkręcania kontrastu, formatów a także ostrości zdjęć. Niekiedy trochę niewielkich zmian może faktycznie uczynić, że twoje zdjęcie będzie zwyczajnie piękne.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: