Modyfikacja oświetlenia w fotografii

Większość fotografów, w szczególności początkujących, do modyfikacji oświetlenia wybiera przeważnie softbox. Nic w tym dziwnego. Są dość tanie, łatwe do użytkowania a również przynoszą idealne wyniki. Jednak wraz z rozwojem zdolności a także pojawieniem się nowych i bardziej rozbudowanych technik, niełatwo jest oprzeć się pokusie wymyślnych modyfikatorów.

Właściwie właściwie naświetlone zdjęcie bywa tak jasne, jak to możliwe, bez wyrzucania jakichś szczegółów na biało. Wówczas jesteś w stanie dopasować zdjęcie w programie graficznym, żeby je zrobić mniej jasne w razie potrzeby. Zajmuje to więcej czasu, ale poprawia jakość oleju.

Staranna koncepcja fotografii umożliwia otrzymać całkiem dobre zdjęcia. Na pewno istnieje miejsce dla przypadkowych zdjęć w świecie fotografii, niemniej spójny model fotograficzny, zwłaszcza w sytuacji gdy bywa tworzony z wewnętrznej koncepcji wywołanej zamiłowaniem może pobudzić Cię do wykonania solidnego dzieła. Czy chcesz opowiedzieć jakąś historię? Czy marzysz utrwalić na zdjęciach sytuacje społeczne? Wykorzystaj aparat, aby zilustrować swoje myśli.

Obecnie sporo aparatów cyfrowych posiada rozmaite typy trybów aparatu, które mogą być użytkowane w różnych formach. W trakcie gdy większość tradycyjnych aparatów skupia się na trybach automatycznych dla ułatwienia, bardziej fachowe tryby opcji aparatu zapewniają zarówno automatyczną, a również i manualną regulację ekspozycji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: